Що підвищує цукор у крові
Цукровий діабет — одне з найпоширеніших у світі захворювань, що потребує постійного контролю, оскільки може призвести до розвитку небезпечних станів — коми та смерті. Але й людям, які не страждають на цю недугу, рекомендується дотримуватися певних правил харчування та способу життя. Часте підвищення цукру в крові (гіперглікемія) у здорової людини також загрожує ускладненнями.
Глюкоза — це основне джерело енергії для клітин. По суті, це паливо для всіх органів і систем організму людини. Потрапити в клітину цукор може лише за допомогою інсуліну. Якщо його недостатньо, глюкоза, що надійшла в кров із кишечника та печінки, залишається в крові. При цьому клітини решти органів «голодують». У результаті страждає весь організм: печінка, підшлункова залоза, нирки, серце тощо.
Крім того, період підвищення глюкози в крові може супроводжуватися такими неприємними симптомами, як головний біль, запаморочення, підвищена стомлюваність, погіршення зору.
Чому цукор у крові може підвищуватися
Фахівці називають кілька основних факторів ризику, які можуть спричинити коливання глюкози в крові.
Головна причина — неправильне харчування:
-
Вживання продуктів із високим глікемічним індексом. Що вище цей показник, то сильніше продукт підвищує рівень цукру в крові.
-
Надмірне вживання жирної їжі. Жири засвоюються повільно, через що гальмують засвоєння вуглеводів, які перетворюються на глюкозу.
Другий важливий фактор — малоактивний спосіб життя. Фізична активність збільшує витрату енергії та підвищує чутливість клітин до інсуліну. Відповідно, якщо людина веде сидячий спосіб життя, рівень глюкози в крові підвищується.
Інші потенційні причини виникнення гіперглікемії:
-
недостатній питний режим;
-
вживання кави;
-
часті стреси;
-
нестача сну;
-
куріння;
-
вживання алкоголю;
-
гормональні зміни;
-
прийом деяких лікарських препаратів;
-
зміна часового поясу чи клімату;
-
екстремальні температури (спека, холод).
Гіперглікемія може бути наслідком цілої низки хвороб, серед яких вірусні захворювання, інфекції, тиреотоксикоз, феохромоцитома, патології печінки, панкреатит, муковісцидоз та деякі інші.
Хворим на цукровий діабет важливо стежити за харчуванням і вести здоровий спосіб життя. Їм слід щодня контролювати рівень глюкози, щоб виявляти добові коливання цукру та в разі потреби коригувати схему терапії. Глюкометри, тест-смужки, голки, інсулінові ручки та інші необхідні діабетикам товари ви знайдете в каталозі нашого інтернет-магазину.
- Вагітність - це щасливий і дуже відповідальний час у житті кожної жінки. Це твердження особливо стосується майбутніх мам, які мають хронічні захворювання, зокрема цукровий діабет. Яка норма глюкози у вагітних? Чим небезпечний ЦД для жінки та її майбутнього малюка? Як контролювати рівень глюкози в крові? Давайте розбиратися.